Arta de a vinde

Cursuri și materiale de pregătire în domeniul vânzărilor

Pentru orice persoană implicată în vânzări, indiferent de căt timp activează în acest domeniu, nivelul cunoașterii și aplicării artei vânzării face diferența în piață, îi dă o bucată mai mare sau mai mică din „tortul” succesului.

Vânzarea adevărată înseamnă capacitatea de a influența decizia de cumpărare – această este resursă primordială a vânzătorului profesionist! Iar influențarea presupune aplicarea conștientă și consecventă a unui complex de instrumente specifice vânzătorului profesionist: atitudine, valori morale, cunoașterea temperamentelor umane,  ținută, gestică, mimică, zâmbet, întrebări deschise și … multe, multe altele.

Pentru a le cunoaște, înțelege și aplică pot să fiu ajutorul tău, să te sprijin în ascensiunea ta spre profesionalism în vânzări.